نکات مهم در مورد انتخاب دستگاه جوجه کشی مناسب

 

اگر قصد خرید دستگاه جوجه کشی دارید و تجربه کافی در این مورد ندارید ، شما را به خواندن این مقاله دعوت میکنیم، در این مقاله شما را به صورت خلاصه و مفید با نحوه خرید یک دستگاه جوجه کشی خب آشنا خواهیم کرد. از جمله نکات حائز اهمیت هنگام خرید دستگاه جوجه کشی موارد زیر هستند:

 

الف – چرخش

اولین نکته ای که باید در خرید دستگاه جوجه کشی در نظر گرفت چرخیدن شانه های آن به صورت اتوماتیک است اگر با ماشینی رو به رو شدید که قابلیت چرخش شانه ها را ندارد شدیدا از خریدن آن خودداری نمایید.

 

ب- تهویه هوای درون دستگاه

دومین مورد تهویه ی مناسب است که نقش بسیار مهمی در جوجه کشی دارد اگر تهویه هوا در دستگاه جوجه کشی درست صورت نگیرد ، اکسیژن کافی به تخم های نطفه دار نمیرسد در نتیجه دی اکسید کربن به خوبی خارج شده و باعث تلف شدن تخم های نطفه دار میشود. 

 

ج- شیوه تامین رطوبت

تامین رطوبت در دستگاه های جوجه کشی به روش های مختلفی صورت می گیرد. استفاده از ظرف آب، رطوبت ساز التراسونیک، رطوبت ساز آتومایزر، رطوبت ساز الکترومغناطیسی و … همگی از شیوه های تامین رطوبت در دستگاه جوجه کشی می باشد. اما فارغ از نوع رطوبت سازی که در دستگاه استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که دستگاه مورد نظر باید رطوبت را به شکل خیلی دقیقی تامین کند. 

 

د- سنسور به کار رفته در دستگاه

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی توجه داشته باشید که سنسور های به کار رفته در این دستگاه بسیار دقیق باشد. مثلا سنسور دما بتواند تا دهم درجه را اندازه گیری کند زیرا 0.5 اختلاف دما می تواند به شدت بر راندمان جوجه کشی تاثیر بگذارد. در حال حاضر بهترین سنسور موجود در بازار سنسور sht  می باشد این سنسور ساخت کشور سوئیس بوده و قابلیت اندازه گیری دما و رطوبت را به صورت کاملا دقیق و مطمئن دارد. از جمله نکاتی که هنگام خرید سنسور باید به آن توجه داشته باشید امکان کالیبره شدن میباشد که این سنسور به صورت پیش فرض کالیبره بوده و بعد هر دوره جوجه کشی نیازی به کالیبره شدن ندارد. 

 

هـ – گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه جوجه کشی مورد نظر شما باید از گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر برخوردار باشد که شما بتوانید از کیفیت محصول مطمئن باشید. اکثر دستگاه های وارداتی و چینی فاقد گارانتی و خدمات پس از فروش هستند، با اینکه قیمت ارزانی دارند اما خرید آنها ریسک بالایی به همراه  دارد. 

 

وـ جنس بدنه

دقت داشته باشید که جنس بدنه دستگاه جوجه کشی از فلز نباشد زیرا بعدا امکان زنگ زدن و در نتیجه خراب شدن آن بسیار بالاست پیشنهاد ما به شما خرید دستگاه جوجه کشی با بدنه ی pvc می باشد ، زیرا به راحتی قابل شستشو بوده و زنگ نمیزند همچنین وزن دستگاه تا حد قابل توجهی پایین میاورد که باعث حمل و نقل آسان دستگاه میشود. 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای خرید دستگاه های جوجه کشی به مقاله بهترین کارخانه برای دستگاه های جوجه کشی مراجعه کنید.